Elég Jó Szülő EXTRA támogatói jegy ma még 62% kedvezménnyel

Elég Jó Szülő Konferencia 2024

Ha nem szeretnél lemaradni egyik előadásról sem, és szeretnéd visszanézni az összeset korlátlanul, akkor érdemes beruháznod az Elég Jó Szülő EXTRA támogatói jegyre ma még 62% kedvezménnyel.

Balogh Eszter

Munkajogi szakjogász, Kismamák és anyák munkajogi tanácsadója

Visszatérés a munkába: a GYED/GYES-ről való visszatérés szabályai és buktatói. Mikre figyelj, hogy ne járj pórul?

Balogh Esztert megtaláljátok az alábbi linkeken is 

https://www.facebook.com/eszterseges
https://www.instagram.com/eszterseges/

Lemaradtál valamelyik előadásról?

Kérd az örök hozzáférést az összes videóhoz és hangfelvételhez 62% kedvezménnyel ma éjfélig!

Elég Jó Szülő Konferencia támogató jegy +
bónuszok az előadóktól több tízezer forint értékben.

45,000Ft helyett
16,900Ft-ért!

Tetszett a videó?

Oszd meg a véleményedet egy kommentben, beszélgess a résztvevőkkel! 🙂

7 hozzászólás

  1. Heni

    Kedves Eszter!

    Köszönöm az előadásod! Az én esetemben a munkába való visszatérés szinte egybeesett a kistesóval, tehát visszamentem dolgozni, de hamarosan újra csed-en leszek. Azt hallottam, hogy 128 napot kell dolgozom ahhoz, hogy az új béremből számolják a kistesóval kapcsolatos ellátásokat. Ez igaz? Ha igen, a táppénzen töltött napok is beleszámítanak? (Gyerek „nevén” indított táppénz, saját „néven” indított táppénz) Előre is köszönöm a válaszod!

    Válasz
  2. Dolgozó Anyuka

    Kedves Eszter!
    Mi a teendő akkor, mire lehet hivatkozni, ha a munkáltató a régi bér alapján fizette a felgyülemlett szabadságot, hivatkozva arra (mert én megkérdőjeleztem ennek jogosságát), hogy a törvény nem kötelezi erre őket, illetve a céges gyakorlat ez. A pozícióhoz tartozó bér a GYED alatt nőtt. A szerződés módosítását a szabadság letelte utánra dátumozták. Lehet még utólag (még friss téma, de már a szabadság letelt) tenni valamit?
    Előre is köszönöm.a válaszát!

    Válasz
  3. Dr. Balogh Eszter

    Kedves Heni! Ellátás nem képezheti ellátás számítás alapját, mivel táppénzből, CSED-ből, GYED-ből nem vonnak TB járulékot, így ezek a jövedelmek nem számítódhatnak bele a következő ellátás alapjába sem, tehát nem, a táppénz nem számít bele.

    Összetettebb ennél a számítás, ugyanis visszafelé számolnak: ha pl. júliusra vagy kiírva/onnantól kéred a CSEdet, azt megelőző 3 hónapot levonják (akár ténylegesen dolgoztál akár táppénzen voltál), és a fennmaradó időszakban nézik meg, hogy
    1) megvolt-e 180 napnyi társadalombiztosítási járulékalapot képező jövedelem? – ha nem,
    2) akkor azt nézik, hogy megvolt-e 120 napnyi társadalombiztosítási járulékalapot képező jövedelem? – ha nem,
    3) akkor azt nézik, hogy van-e legalább 30 napnyi tényleges jövedelem, vagy annak hiányában szerződés szerinti jövedelem alapján számolják az ellátás alapját azzal a kikötéssel, hogy mindez nem lehet több, mint a mindenkori minimálbér 2x-ének a 30-ad része (vagyis egy napra vetítve).

    Ezt még árnyalja a „kedvezmény szabály”, azaz ha a 2 gyerkőc 4 éven belül születik (tehát az első gyerek születéséhez képest), akkor a 2. gyerekre nem kaphat kevesebbet az anya, mint az elsőre.

    Válasz
  4. Dr. Balogh Eszter

    Kedves Dolgozó Anyuka!

    A munkáltatója sajnos jogsértően járt el, konkrétan megsértve a Munka Törvénykönyvében előírt alábbi szabályt:

    „Mt. 59. § * A munkáltató a 127–132. §-ban meghatározott távollét megszűnését követően ajánlatot tesz a munkavállaló számára a munkabér módosítására. Ennek során a munkavállalóval azonos munkakörű munkavállalók részére a munkáltatónál időközben megvalósított átlagos éves béremelés mértékét kell alapul venni. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos éves béremelés mértéke az irányadó.”

    Kérdés, hogy tudatlanság miatt mert nem tudtak róla, hogy ez ténylegesen kötelező lenne számukra, vagy csak mert „így szokták”, mert így anyagilag nekik jobban megéri…? Ön aláírta a nem megfelelő szerződés módosítást?

    Mindenképpen javasolnám, hogy jelezze ezt a munkáltatónak (a HR/jogi osztály bevonásával akár), kérve a jogszerű, Önt megillető korrekciót, vagy kilátásba helyezheti, hogy jogi lépéseket tesz ez ügyben.

    Ezért szoktam mindig hangsúlyozni, hogy rendkívül fontos időben, előre tájékozódni, mert tényleg sok múlhat azon ha mi, és/vagy a munkáltatónk nincs tisztában azzal mi járna, vagy nem akarná megadni. Kívánom, hogy korrektül javítsák a mulasztásukat és minden jót kívánok!

    Válasz
  5. Anna

    Köszönöm szépen ezt a rendkívül hasznos előadást! Eszterről süt, hogy valóban szívügyének tekinti a kisgyermekes munkavállalók érdekvédelmét!!!????????

    Válasz
  6. Dolgozó Anyuka

    Kedves Eszter!

    Nagyon köszönöm a gyors válaszát és ezzel a megerősítést! Mindenképpen jelzem a munkáltatómnál a korrekcióra való igényemet! Információm volt (de nem biztos alapokon) az engem szerintem megillető bérről – amit e-mailben jeleztem is feléjük -, azonban jól látható, hogy rosszul is jártam. A szerződést aláírtam, mert részmunkaidő miatt kellett és a kételyemet eloszlatták ugye azzal, hogy nincs törvényi kötelezettségük a magasabb bért fizetni a szabadság idejére. Szeretném azt hinni, hogy tudatlanságból. Köszönöm, hogy az előadással segített és remélem, hogy valamikor a közeli jövőben kötelező jelleggel/”hivatalból” kapnak tájékoztatást a kismamák/munkába álló anyukák az őket megillető jogokról!

    Válasz

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

elegjoszulokonferencia.hu | Adatkezelési tájékoztató | ASZF

Merültek még fel benned kérdések? Írj nekünk a hello@babymounain.hu email címre és minden kérdésedre válaszolunk!